dnes je 15.12.2019
Input:

Nákup stravenek - účtování a DPH

2.3.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2015.0506.14
Nákup stravenek – účtování a DPH

Ing. Martin Špád

VYŠLO V ČÍSLE 5-6/2015

Jak mám zaúčtovat provizi za nákup stravenek? A můžeme uplatnit odpočet DPH?

Odpověď

Provize za nákup stravenek pro zaměstnance se obvykle účtují na účtu 518, objevuje se však i účtování mezi osobními náklady (např. 528). Daňovou účinnost tohoto nákladu je zapotřebí posoudit v kontextu ustanovení § 24 odst. 2 písm. j) ZDP bodu 4. a bodu 18. k § 24 odst. 2 ZDP pokynu GFŘ D-22,