dnes je 19.10.2019
Input:

Jízdné MHD

12.9.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2019.19.5
Jízdné MHD

Ing. Karel Janoušek

VYŠLO V ČÍSLE 19/2019

Musíme vyžadovat jízdenky MHD na zaměstnanci, který má ve smlouvě jako místo výkonu práce stavby na území ČR a jako pravidelné pracoviště pro účely cestovních náhrad má uvedeno místo bydliště? Jedná se o jízdenky v místě bydliště, kdy zaměstnanec jede z domu na nádraží a dále pokračuje vlakem na pracoviště, které má mimo bydliště.

Odpověď

Při pracovní cestě, kterou je podle § 156 odst. 2 ZP, zákoníku práce také cesta