dnes je 19.10.2019
Input:

Věcné břemeno a DUZP

23.9.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2019.20.7
Věcné břemeno a DUZP

Ing. Zdeněk Kuneš

VYŠLO V ČÍSLE 20/2019

Chtěla bych se zeptat, který den nastane DUZP v případě zřízení věcného břemene na dobu neurčitou? Dle smlouvy dojde k jednorázové úhradě za tuto službu.

Bude to den právních účinků vkladu a plnění se musí přiznávat zpětně? Nebo lze tento den určit jinak?

Odpověď

S účinností od 1. 4. 2019 je novelou zákona o DPH věcné břemeno k nemovité věci podle § 4 odst. 4 písm. g) ZDPH považováno za nájem a DPH se